Hakkımızda

Aile Rehberlik Merkezi (AREM)

Belçikalı 2 psikolog tarafından yurtdışında yaşayan Türklere ve soydaşlarımıza hizmet vermek için 2016 yılında çıkar gözetmeyen uluslararası dernek statüsünde kurulan bir psikolojik danışmanlık merkezidir.

AREM Brüksel özellikle Avrupa’da yaşayan Türk çocuk, yetişkin ve ailelerin sorunlarına odaklanmıştır, insanı merkeze alan bir anlayışla kişilerin kültürel kodlarını gözeterek anadillerinde psikolojik destek vermeyi görev edinen Arem, psikolojik testler, bireysel terapi, çift terapisi, koçluk ve danışmanlık konularındaki uzman kadrosuyla 2016 yılından beri hizmet vermektedir. Şimdilerde bünyesindeki 30’dan fazla terapist, psikolog ve psikiyatrist ile online veya yüz yüze sağladığı geniş danışmanlık yelpazesinin yanı sıra, ruh sağlığı alanında sunduğu çeşitli eğitim çözümleri ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalarıyla Dünya’nın farklı yerlerindeki Türklere kaliteli hizmet vermeyi, alandaki uzmanların gelişimlerini desteklemeyi ve alana girmek isteyenleri en doğru şeklide yönlendirmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Arem Brüksel’deki başarılı faaliyetlerinin sonrasında Londra’da da hizmet vermeye başlamıştır. Uluslararası çalışan danışmanlık merkezimiz başta Avrupa olmak üzere dünyanın herhangi bir yerinde sosyal farkındalık yaratmak isteyen kişi veya derneklerle iş birliği yapmaktadır.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.