Londra Uzmanlarımız

ELİF KÖSE

Pedagog, Eğitim ve Aile Koçu

berfin.jpeg

Eğitimini Bakü Devlet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı üzerine tamamlayan Elif Köse sonrasında psikolojiye ilgisinden dolayı Pedagoji yüksek lisansı yaparak Pedagog ünvanı aldı. Bu alanda edindiği tecrübelerinin yanı sıra WISC-R zeka ve çeşitli zeka testleri, eğitim koçluğu ve aile koçluğu yapmaktadır.

MUSTAFA SAİD ÖĞÜT

Uzman Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

2018 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun olmuştur. Okuduğu sürede kendini geliştirmek adına birçok çalışmada bulunmuş, gönüllü birçok projede yer almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Gaziantep Üniversitesi İnsan Psikolojisi ve İletişim alanında tamamlamıştır.

RECEP KÖSE

Pedagog, Eğitim ve Aile Koçu

berfin.jpeg

Eğitimini Türk Dili ve Edebiyatı ve dil bilimcisi ünvanı alarak tamamlayan Recep Köse sonrasında psikolojiye ilgisinden dolayı Pedagoji yüksek lisansı yaparak Pedagog ünvanı aldı. Bu alanda edindiği tecrübelerinin yanı sıra öğrenci koçluğu, objektif çocuk testleri, WISC-R zeka testi, aile danışmanlığı yapmaktadır.

GÜLÇAY KAHRAMAN

Uzman Psikolog

berfin.jpeg

2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, aynı yıl özel bir kolejde psikolog olarak göreve başlamıştır. İstanbul’da özel bir rehabilitasyon merkezinde gönüllü psikolog olarak çalışmıştır. Bu çalışmaları yürütürken özel bir klinikte danışan takibi yapmaya başlamıştır. Çocuklara yönelik objektif testler, WISC-R zeka testi, ergen ve yetişkinlere yönelik IMMP Çok Yönlü Kişilik Envanteri uygulayıcısıdır.
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programını tamamlamıştır.
Aynı yıl içerisinde Beykent Üniversitesi Klinik Psikolojide yaptığı Yüksek Lisans sürecinde tezini 4-6 yaş arası çocuklarda; anne-baba tutumlarının, akran ilişkisine ve sosyal uyuma olan etkisini araştırarak tamamlamıştır. Çorlu Devlet Hastanesinde Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı için oluşturulan AMATEM de gönüllü olarak görev almıştır. Şuan da İngiltere’de yaşayan Gülçay Kahraman terapi ve danışmanlıklarına online olarak devam etmektedir.

EREN EKREM

Uzman Psikolog ve Kişilik Analiz Uzmanı

berfin.jpeg

Uzun yıllar boyunca eğitim faliyetlerinin içinde kazandığım tecrübelerin sonucunda insanlara yararlı olmaktan duyduğum mutluluk ve insanların hayatına dokunarak onlara tecrübelerimi aktarmanın etkilerini görmemle bu alanda bir kariyer planı seçtim. Alanda aldığım çeşitli eğitimlere tecrübelerimi de ekleyerek danışmanlık hizmeti vermeye başladım.
Amacım , bireye sorunlarla başa çıkabilme gücünü hissettirmek ve böylece bireyde günlük yaşamda etkili bir şekilde sorunlarının üstesinden gelme becerisinin gelişmesini sağlamaktır.
Değerli Danışanım; Herbirimizin dinlenmeye ve çözümler bulmaya ihtiyacımız vardır.
Hedefim: Siz Değerli Danışanımla zorlandığınız durumlardan beraberce çıkarak, hayalleriniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere sizinle birlikte ilerlemektir. Daha mutlu, daha huzurlu günler için sizi bekliyorum.
Başa çıkmakta zorlandığınız konularda kendinizi yalnız hissetmeyin.
Her insan huzur verir; Kimi gelince, kimi görünce ,kimi dinleyince…BETÜL PİYADE

Psikolog

berfin.jpeg

Doğma büyüme İzmirli olan Psikolog Betül Piyade, İzmir, Ankara ve Manisa'da birçok okul ve psikolojik danışmanlık merkezinde psikologluk yapmıştır. 2013'ten bu yana Bilişsel Davranış terapisti, varoluşçu terapist ve aile danışmanı olarak mesleğini icra etmektedir. Şuan Londra'da yaşayan Betül Piyade terapi ve danışmanlıklarına online olarak devam etmektedir.

BETÜL ÖZER

Psikolog

berfin.jpeg

2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden (burslu) mezun olmuştur. Enderun Çocuk Üniversitesinde (Üstün Zekalılar Okulu), çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde ve anaokullarında psikolog olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde yaşam koçluğu ve bireysel terapilere devam etmiştir. Sonraki yıllarda uyuşturucu madde bağımlısı çocuk ve gençlerin tedavisi ve rehabilitasyonunu gerçekletiren bir projede psikolog  ve proje koordinatorü olarak görev almıştır. Çocuklara yönelik objektif testler ve Wisc-R zeka testi uygulayıcısıdır. 2017'den bu yana seanslarına İngiltere'de devam etmektedir.

ELİF ALINLI

Diyetisyen

berfin.jpeg

Diyetisyen Elif Alınlı 1997’de Bursa’da doğdu. Lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Birleşik Krallık’a taşındıktan sonra meslek hayatına yeni bir ülkede devam etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Staj yaptığı Hacettepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde teorik bilgilerini pratikle buluşturma imkanı bulmuştur. Mezuniyet öncesi ve sonrası katıldığı kurs ve seminerlere devam eden Alınlı, alanıyla ilişkili farklı konularda da kurs ve seminerler alarak geniş bir yelpaze oluşturur.
 
Katıldığı Seminer & Kurslar
 
-Beslenme ve Psikoloji
-Kadın Yolculuğunda Renkli Beslenme
-Mikrobiyotada Klinik Yaklaşımlar
-Sporcu Beslenmesi
-Sosyal Psikoloji
-1. Derece Pilates Eğitmenliği
 
İlgilendiği Alanlar
 
-Sağlıklı Beslenme
-Hastalıklarda Tıbbi Beslenme ve Tedavisi
-Diyabette Beslenme
-İnsülin Direncinde Beslenme
-Polikistik Over Sendromunda Beslenme
-Zayıflama ve Kilo Kontrol Yönetimi
-Yeme Davranış Bozuklukları
-Gebelikte Beslenme
-Çocuk ve Bebek Beslenmesi
-Ergenlik Döneminde Beslenme
-Metabolik Hastalıklarda Beslenme
-Kanserde Beslenme
-Kurumlarda Beslenme Danışmanlığı
-Zayıflama ve Beslenme Koçluğu

NURDAN IŞIK

Fizyoterapist

berfin.jpeg

2002 yılında A.İ.B.Ü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olduktan sonra engelli çocuklara fizyoterapi uyguladı ve hamile bayanlara doğum öncesinde klinik pilates egzersizleri yaptırdı, doğum esnasında doğum koçluğunda bulundu. 2016 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Anatomi ana bilim dalında yüksek lisansını yaptı. Ayrıca Kardiyo Pulmoner Rehabilitasyon uygulamalarında bulundu.

Uyguladığı Tedaviler:
-Hamile Pilatesi
-BOBAT tedavisi
-Klinik Pilates
-Kuru İğneleme Tedavisi
-Kupa Masajı
-Hacamat
-Akupuntur
-Çene Eklemi Tedavisi
-Osteopathic Manuel
-Refleksoloji
-Kozmetik Akupuntur

İSMAİL KILINÇ

Uzman Psikolog

berfin.jpeg

İsmail Kılınç 1986 yılında, 15 yaşında hipnoz yapmaya başladı ve aynı yıl 200 insanı derin hipnoz yaptı. İsmail Kılınç, hipnoza olan ilgisi nedeniyle Brussels Capital University Psikoloji bölümünden mezun oldu ve Klinik Psikoloji yüksek lisansını yaptı.

Uzman Psikolog İsmail Kılınç, Temel Psikoloji, Hipnoz, Hipnoterapi, Ergen, Birey, Bireysel Terapiler, Esma Terapi ve En Çok Görülen Psikolojik Problemler konularında çok sayıda seminer, konferans, eğitimler verdi ve danışmanlık yaptı. Son çeyrek asırda Türkiye'de çok sayıda Hipnoterapistin yetişmesine katkıda bulundu. İsmail Kılınç, 7 yıl önce kurduğu Harika Danışmanık Merkezi'nde danışanlarına bireysel terapiler yapıyor. Ayrıca AREM Londra'da ONLINE terapiler yapıyor. Aynı zamanda psikoloji sahasında doktora yapıyor.

Yayınlanmış Kitapları: Çeşitli dillerde yayınlanmış (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Türkmence) 7 adet kitabı vardır. Bazı kitapları yayınlandığı ülkelerde çok satanlar listesinde yer aldı.

SAADET BÜŞRA ERGÜT

Psikolog

berfin.jpeg

2009-2014 yılları arasında İzmir Sosyal Bilimler Lisesinde eğitimini aldıktan sonra 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümündenden mezun oldu. 2016 yılında halen öğrenciyken Bilgi Üniversitesi bünyesinde aldığı travma eğitiminden sonra travmaya odaklandı ve EDMR (Göz hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayıp, anksiyete bozuklukları, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobi, öfke kontrolü, stres, kişilik bozuklukları gibi birçok alanda ergen ve yetişkin bireylerle bireysel terapi çalışmalarına devam etmektedir.

MUTLU KOCAMAN

Universal Tedavi ve Destek Programı

berfin.jpeg

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği bölümünden 1999'da mezun oldu. 2000 yılında elektronik sistemler sahasında faaliyet gösteren kendi firmasını kurdu. Bunula beraber yaklaşık 20 yıldır insan sağlığı ve bilinçaltı ilişkileri üzerine araştırmalar yapmakta. Özel bir metod uygulamaktadır. Bu metodla hastalara kendi kendilerini tedavi etme yolu öğretilmektedir. Hem psikolojik em de fiziksel birçok hastalığın tedavisi mümkündür. En ağır vakalarda bile güzel sonuçlar alınmaktadır. Yalnızca kişinin tedaviye istekli ve kendini değiştirmeye gayretli olması gerekmektedir.

Günümüzde insanın eskiden olduğu gibi tekdüze bir hayat sürdürerek yaşaması zordur. Yani şimdiye kadar oluşturmuş olduğumuz akıl, düşünce ve mantık yapısını yeniden ele almalıyız. Yeni dünya düzenine ayak uydurabilmek için ileriyi keşfetmek gereklidir. Bu keşif de ancak geçmişte yaşadıklarımızdan çıkarmamız gereken dersleri almakla ve aciz yönlerimizi tamamlayacak düşünce yapısına kavuşmakla olacaktır.

​Bu metod sadece hastalıkları tedavi etmekle kalmaz, insanın hayata bakış açısını ve yaşam kalitesini yeniden yapılandırır. İlk seanstan itibaren kişiler, oluşan değişimleri fark ederler ve tedavi bittiğinde öğretilen metodu özümseyerek uyguladıklarında hayatları boyunca mucizelere tanık olurlar.

ATİKA BİRİCİK

Özel Eğitim Terapisti

berfin.jpeg

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Eğitimi ( İlköğretim Anabilim Dalı) bölümünden 2014 yılında mezun olduktan sonra, 2 yıl özel bir okulda çalışmış ve Hacettepe Üniversitesi Temel Eğitim Programları bölümünde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Program Geliştirme ve Pamukkale Üniversitesi Eğitim Programları Geliştirme ve Değerlendirme alanlarında master eğitimi almıştır. Daha sonra Türkiye’de devlet okuluna atanıp 2 yıl öğretmenlik yapmıştır. 2016 yılında, İngiltere’de MA Special Educational Needs and Disability ( Özel eğitim ) alanında master ve doktora yapma hakkı kazanmıştır. 2018 yılında Cambridge’de aldığı dil eğitiminin akabinde, yüksek lisansını tamamlayarak 2020 yılında Anglia Ruskin University ‘de Identification and Provision for Gifted and Talented Students in England from a National Policies Perspective ( Ingiltere’de Üstün yetenekli çocukların belirlenmesi ve eğitimi) konulu tez çalışması ile distinction (üstün başarı) ile mezun olarak specialist SENCO (uzman özel eğitimci) unvanını almıştır. Yerel Londra televizyonlarına konuşmacı olarak katılımış ve bircok birey ve kurumla profesyonel ve gönüllü çalışmalarının yanı sıra Columbus School and College’ d otizmli çocuklarla LSA ( Learning Support Asistant) olarak çalışmıştır. Safeguarding level-2, Paediatric First Aid, Özel gereksinimli çocuklara sosyal ve akademik destek amaçlı Janets Quality Education for All- Teaching Assistant Complete Course ( TA, SEN, Autism, ADHD& Dyslexia) ve Brentwood Open Learning College- Advanced Diploma in Teaching Assistant- Level 5 ve Autism Partnership Foundation tarafından verilen ABA ( Applying Behavioral Analysis), ( Uygulamalı Davranış Analizi) eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. CTI global conference programında dünya üzerindeki birçok öğretmene online eğitimler vermiştir. 2019 yılında kendi markasını “Uniquedu” adında oluşturarak Bireyselleştirilmiş Eğitim Yaklaşımını ilke edindiği bu isimle dünya üzerindeki çoğu ülkedeki ( Ingiltere, Almanya, Endonezya, Kanada, Isveç, Yunanistan, Türkiye…) danışanlarına online destek programları ile ulaşmaktadır.

Halihazırda, tercihen Türkçe ya da İngilizce olarak, davranış ve sosyal problemleri olan çocuklara ve ailelerine, Özel gereksinimli çocuklara (otizmli ve/veya üstün yetenekli, disleksi tanılı, ADHD veya down sendromlu) ve iki dilli çocuklara bireyselleştirilmiş özel danışmanlık yapmakla beraber, dil ve konuşma terapisi de vermektedir.

HİLAL TAYHAN

Psikolog

berfin.jpeg

Hilal Tayhan 2018 yılında lisans eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde Psikoloji üzerine tamamlamıştır. Daha sonrasında EMDR ve CBT sertifikaları almıştır ve bu alanlarda da çalışmalar gerçekleştirmektedir.

ŞÜKRA YAPRAK

Fizyoterapist

berfin.jpeg

Şükra Yaprak, 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoterapi bölümünden mezun olmuştur. Ağrılarından muzdarip danışanlarına kalıcı çözümler bularak sağlıklı ve zinde bir yaşam için Fizyoterapi ve Bütüncül terapiler uygulamaktadır.