Brüksel Uzmanlarımız

ARİF ÖZUTKU

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

1995 yılında Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu olan Arif Özutku meslek hayatına özel eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak görev yaparak başlamıştır. Aile Danışmanlığı eğitimini 2011 yılında alan Özutku o günden beri ağırlıklı olarak Evlilik, Aile, Çift Danışmanlığı ve Terapisi yapmaktadır.

Bizzat sorumlusu olduğu aile temalı pek çok sosyal sorumluluk projesinde görev almış, bilinçli eş ve ebeveyn yetiştirme adına evlilik temalı eğitimler vermiştir,

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde verilen eğitimlere katılarak Aile Eğitimi Programı Eğiticisi (AEP Eğiticisi) unvanını da kazanan Özutku’nun evlilik ve aile konulu basılı üç eseri mevcuttur.

Çeşitli alanlarda verdiği eğitimler ve danışmanlıklarla Arem bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

AYCAN AKSOY

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

Lise döneminde başlayan psikoloji serüvenine 2013 yılında Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olarak devam etti. Mezun olduğunda itibaren çeşitli eğitimleri tamamlamakla beraber hala psikoterapi yolculuğuna devam etmektedir. Çalışmaların da çocuk, ergen, yetişkin (bireysel) çift ve aile terapileri üzerinde yoğunlaşmıştır.

Çalışmalarında Bütüncül terapi ekolünü benimsemekle beraber ağırlıklı olarak dinamik terapi ve duygu odaklı terapi ekollerini kullanmaktadır. Travmalarla ilgili Emdr ve Hyt(Hipnotik yeniden işlemleme) çalışmaları yapmaktadır.

Çocukla ilgili oyun terapileri ve filial aile eğitimleri de vermektedir.

AYSEL AKAY

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

2015 yılında psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olan uzmanımız, eğitim sürecinin takibi sosyal fobi ve takıntı gibi konularda çocuk ve ergenlerle çalışmalarına Arem Terapi'de devam etmektedir. Terapi sürecine aileleri de dahil eden uzmanımız aynı zamanda bir kız çocuk annesidir.

BARIŞ YILMAZ

Uzman Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

1986 yılı Ankara doğumlu olup lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Psikoloji bölümünde tamamlayarak uzmanlık derecesini elde etmiştir.
Ergen ve Yetişkinlerle iletişim, özdenetim ve özgüven geliştirme, aile içi çatışma çözme ve kaygı, korku ve fobi ile baş etme konuları üzerine çalışmakta olup 10 yılı aşkın meslek tecrübesiyle;
Bireysel Psikolojik Danışma,
Evlilik, Aile, Çift Danışmanlığı ve Terapisi,
Yaşlılık Psikolojisi
Cinsel Terapi
Hipnoterapi ve Bioenerji alanlarında danışanlarına hizmet vermektedir.
Ayrıca Bionerji Uygulayıcı eğitimi vermektedir.

BERFİN YAPA

Uzman Klinik Psikolog

berfin.jpeg

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, aynı yıl özel bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak göreve başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakülteleri ve Şişli Etfal Hastanesi’nde psikiyatri stajları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde gönüllü psikologluk yapmıştır.İstanbul Üniversitesi klinik psikolojide yaptığı yüksek lisans sürecinde yeme bozuklukları konulu uluslararası bir çalışmada klinisyen olarak yer almış ve tezini de yeme bozuklukları üzerine yazarak uzmanlığını tamamlamıştır.Objektif testler, Rorschach testi ve Tematik Algı Testi’nin uygulayıcısı olup, ağırlıklı olarak psikanalitik yaklaşımla sürdürdüğü klinik görüşmelerde yaratıcı sanatlar terapisinden de faydalanabilmektedir. Çalışma alanını ailedeki iletişim problemleri, çocuk ve ebeveynler arası ilişkiler, öğrenme güçlükleri, yeme bozuklukları ve duygu durum bozuklukları oluşturmaktadır.

DİLEK ÖZTULU

ThetaHealing

berfin.jpeg

1966 yılında İzmir’de doğmuş, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesini bitirdikten sonra 12 yıl İzmir’de serbest şehir plancılığı yaptıktan sonra Belçika’ya gelerek mimar olarak çalışmaya baslamıştır. Belçika’ya geldikten sonra ilişkiler, sağlik ve maddi dibe vurustan sonra bir cikis yolu ararken bilincaltinin varligini farketmis ve bu konuda arastirmalar yaparken bircok egitimler almis ve yolu Thetahealing Bilincalti Sifa Teknigi ile birlesmis ve icinde bulundugu zor durumdan bilincalti arinmasi ile kurtulmustur.
2015 Yilindan beri Thetahealing Bilincalti seans , egitim ve seminerlerini nefes calismalari ile birlestirerek bilincalti negatif inanc kaliplarina ulasip, beğenilmeyen davranışlarınızı, korkularınızı, endişelerinizi iptal etmek, dönüştürmek yada değiştirmek icin Belcika’da bireysel ve gruplara hizmet vermektedir.
Aldığı Egitimler
Thetahealing Bilinçaltı Şifası
Hipnoz ve Farkındalık
Nefes Koçluğu

ESRA TEKİNKAYA

Psikolog

berfin.jpeg

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun olan Esra Tekinkaya lisans sürecinde yapmış olduğu klinik stajlarla ve almış olduğu derslerle kariyerinde ergen ve yetişkin psikoterapisi alanına yönelmiştir. Lisans sürecinde yoğunlukla çocuklarla çalışan Vima Psikoloji’de deneyim kazanma imkanı bulmuştur, bunun dışında Ankara Şizofreni Derneği kapsamında Şizofren bireylerle sosyal beceri eğitimleri yürütmüştür.
Seanslarını İngilizce ve Türkçe olarak devam ettiren uzmanımız terapi sürecinde ailelerle birlikte de çalışarak çok yönlü çözümler oluşturmayı hedefler. Seanslarında bilişsel davranışçı terapi temelli eklektik yaklaşımı (çeşitli terapi ekollerinin tekniklerini harmanlamayı) kullanmaktadır, dikkat dağınıklığı, aile içi iletişim sorunları, duygu durum bozuklukları konularında çalışmalarına Arem Brüksel‘de devam etmektedir.

FATMA SAN

Yaşam Koçu

berfin.jpeg

2017-2018 yılında izgören akademiden mezun olup, takım çalışması , bireysel iş geliştirme , problem çözme ve karar verme becerileri, iletişim ve empati, motivasyon, muzakere ve ikna, ileri satış becerileri, telefonda iletişim, beden dili, sistem uzmanlığı

2018-2020 Ankara Baskent üniversitesinden mezun olup
Yaşam Koçluğu , bulunduğun yerden ileri gidebilmek ...
Egitim Koçluğu (6-21) yaş arası çocuklarda oluşan problemler, sınava hazırlık, korku, kaygı...
Oyun Terapisti Koçluğu (2-9) yaş arası çocukların gelişimi ve öğrenmeleri,okulda ve ailede iletişim eksikliği, odaklanmakta problem ...
İnsan kaynakları ve yönetimi, doğru iş, doğru zaman, doğru yer = verimlilik,
Öfke kontrolü Koçluğu, öfkenin de bir duygu olduğu nasıl kullanılması gerektiğini ...
Evlilik ve iliski Koçluğu ( evlilik öncesi, evlilik süresi, ve evlilik sonunda yaşanan problemleri çözme odaklı ) ...
NLP ve sinir dili uzmanlığı, beynimizin nasıl sinyal verdiği onu düzgün kullanma tekniği ...
Çalışma alanımı 2 yaş ve üzeri insanlar oluşturmaktadır.
Arem Bruksel profesyonel koçluk danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

FATMA YILDIZ KURT

Pedagog & Aile Danışmanı

berfin.jpeg

Lisansını Moskova Pedagoji Üniversitesinde tamamladıktan sonra Aile Danışmanlığı yüksek lisansını bitiren uzmanımız şuanda doktora sürecindedir. Yoğun olarak çocuk ve ailelerle ilgilenen uzmanımız bütüncül, bilişsel-davranışçı, deneyimsel ve çocuk merkezli oyun terapisi gibi çeşitli ekollerin eğitimlerini alarak oyun terapisi uygulamakta olup bu yaklaşımını öykülerle terapi egitimleriyle desteklemiştir. Bunun dışında Şema terapi eğitimini de tamamlayan uzmanımız ayrıca terapilerde etkinliği kanıtlanan EMDR yöntemini de kullanmaktadır.

FERDA TÜTÜNCÜ

Yaşam Koçu

berfin.jpeg

Uluslararası hava yolunda Eğitmen/Kontrol Kabin Amiri olarak görev yaptı; Kariyer Hayatı süresinde İstanbul Üniversitesi Eğitimcinin Eğitimi, İlk Yardım, CRM, Tehlikeli Madde Kullanımı -Taşıyıcılığı. Baltas Yönetim Eğitim Danışmanlığından İnsan İlişkilerinde Yaklaşım, Kriz Yönetimi, Kişilik Analizi (Psikolog Banu Bülbül) Zor durumlarda Kişi Olay Kontrolü, Zorlukla Basa çıkabilme eğitimlerini ve seminerlerini tamamladı;

2020 yılında Boğazici Campus /international Therhappy Merkezinden Psycotherhappy/Life coaching sertifikalarını alarak profesyonel olarak meslek hayatına devam etmektedir.

AOF İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon öğrencisi olup aynı zamanda İnternational Therhappy Merkezindeki Çocuk Resimleri Analizi Eğitimini tamamlayarak Çocuk Resimleri Analistliği yapmaktadır.

Değerli Danışanım; Hepimizin hayatındaki kırgınlıklarını huzursuzluklarını çocukluğundan bugüne taşıdığı duygularını, stresin ve tramvayların getirdiği içinden çıkamadığı durumları duygularını anlatmaya anlaşılmaya yargılanmadan eleştirilmeksizin dinlenmeye ve çözüm bulmaya ihtiyacı vardır, Dileğim siz değerli Danışanımı dinlemek hayatı güzellikleriyle birlikte keşfedip zorlandığınız durumlardan çıkarak hayalleriniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere çıkacağınız bu yolda sizinle birlikte ilerlemek, Yapabileceklerinizi birlikte yapmak için sizi bekliyorum.

HATİCE DEMİRCİ

Eğitim Danışmanı & Profesyonel Koç

berfin.jpeg

Gazi üniversitesi Gazi eğitim fakültesi Türk dili ve edebiyatı bölümünden mezun olan uzmanımız ;okumayı keşfetmeyi ,öğretmeyi ve öğretme ;sevgi ,adalet güven ,fayda ,özgürlük ,saygı değerleri ile 25 yıllık eğitimci tecrübesini iprofesyonel koçluk ile bütünleştirerek çalışmalarına devam etmektedir .Eğitim Danışmanı & profesyonel Koç olarak ;yetişkin ve öğrencilerle çalışmaktadır. bununla birlikte -
-04-08 yaş grubu çocuklara masal koçluğu EFT ,Nlp Nefes çalışmaları yapmaktadır .Profesyonel yaşam koçluğu ICF /AC onaylı belgesini 2020 yılında Anka koçluktan Holistic Life Coaching Certificate ve Art and Competencies of Coaching Certificate sertifikalarını ACSTH Approved Coach Specific Training Hours international Coach Federetion onaylı ve AC üyeliği alarak profesyonel koçluk çalışmalarına devam etmektedir .
Halen Judith Malika Liberman ile masal atölye çalışmasına ,İbrahim Şentürk Coaching Akademi ile “yolda kal koçluk al “sosyal projesinde koçluk çalışmalarına, JNK 7i Coaching ile de süpervizör çalışmalarına devam etmektedir ..
Uzmanımıza göre ;”Koçluk “insanın keşif yolculuğu ,insan olma kimliği ile hayatta yol alırken farkında olmak /farkındalık adına yaşamına tutulan bir ışık ,bir ayna... farkettirme yolculuğunda güçlü ve güvenilir adımlar atarken ,her anını yaşama ,zamanı en iyi şekilde kullanma ,anı yakalama ,anda kalma ,yolculuğu ...suçlamadan yargılamadan,eleştirmeden ,kırmadan ,kırılmadan ,tam ve bütün olarak ,insan olmanın doğallığı ile ...Koçluk , kendin olma ve farkındalık sanatı ... özşefkat ve özfarkındalıkla hayata ,kendine bakma yolculuğu .....

HÜDANUR ERİKÇİ

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

Psikolojik Danışman olan Hüdanur Erikçi meselek hayatındaki 17 yıllık deneyimi ve bu süreçte aldığı çeşitli eğitimlerle bilişsel davranışçı yaklaşımını temel almıştır, bunun yanı sıra EMDR'ı da bireysel danışmanlıklarında kullanmaktadır. Uzmanımız Objektif ve Projektif test uygulayıcısı olup aynı zamanda zeka testleri de uygulamaktadır. Çalışmalarında çocuk, ergen ve yetişkin konularına odaklanmış, yetişkinlerle çalışırken midfullness, kabul &kararlılık, BDT ve EMDR teknikleriyle bu yaş grubunun yaşadığı sorunlarla çalışırken, çocuk ve ergenlerde okul eğitim problemleri, istenmeyen davranışlar gibi çeşitli konularda çocuk, ergen danışmanlığı yapmaktadır.

KÜBRA SAĞIR

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

Kübra Sağır 2019 yılında İnönü Üniversitesinden “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olduktan sonra kariyer yolculuğuna Belçika’da devam etmektedir. Kollebloem Kinderdagverblijf, Sint-Goedele Brussel’de ve AREM’de psikoterapist olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Amacı,danışanların daha etkin bir biçimde yaşayabilmeleri için gerekli olan koşulların kapılarını aralayıp, bireyin kullanılmayan veya yetersiz kullanılan kaynaklarını, fırsatlarını görmesini sağlayarak bireye sorunlarla başa çıkabilme gücünü hissettirmek ve böylece bireyde günlük yaşamda etkili bir şekilde sorunlarının üstesinden gelme becerisinin gelişmesini sağlamak.

MEHMET FATİH KILIÇ

Aile Danışmanı & Bağımlı Terapisti

berfin.jpeg

Üniversite eğitimine kadar Türkiye'de yaşayan uzmanımız Uluslararası İlişkiler mezunudur. Daha sonrasında Sosyoloji ve Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır Tezini çift dilli gençler ve bağımlılık üzerine tamamlamıştır. Hali hazırda doktora sürecine liderlik psikolojisi alanında devam etmektedir. Akademik hayatının yanı sıra alanda çeşitli eğitimler alarak, Türkiye'de 40'dan fazla ilde ve Fransa, Hollanda, İngiltere, Amerika gibi çeşitli ülkelerde Aile Danışmanlığı, çift dilli çocuklar, kültür çatışmaları gibi çeşitli konularda seminerler vermiştir. Aile danışmanlığı ve bağımlı terapistliği konularında Arem'de çalışmalarına devam etmektedir.

SAMET NACİ GÜLER

Diyetisyen & Diyeterapist

berfin.jpeg

Diyetisyenlik ve Diyeterapi lisans eğitimini 2021 yılında Varşova’ da tamamlamış olan Samet Naci Güler eğitimi süresince 6 ay süren stajlarında sayısız hasta ve danışanla yüz yüze ve uzaktan çalışma imkanı bulmuştur. Klinikler, spor salonları ve anasınıflarında gerçekleştirdiği bu çalışmalarda kendisini, alanına dair bilgisini ve tecrübesini bir üst seviyeye taşımaya çalışmıştır. İki farklı kıta ve ülkede bulunmuş olması, eğitimi sırasında çalıştığı yerler, görev aldığı farklı pozisyonlar ve insanlar, kültürler ve diller arası bir iletişim çeşitliliği elde etmesine olanak sağlamıştır.
Alanı ile alakalı iki farklı üniversiteden besin temeli, çocuk beslenmesi ve aile etkisi (Stanford University Introduction to Food and Health) ve hamilelik öncesi, süresince ve sonrasında beslenme (University of Ludwig Maximilian’s- Nutrition and Lifestyle in Pregnancy) adı altında kurslar bitirmiş ve hamileler ve sporcularla çalışmıştır. Halihazırda danışanları ile online olarak çalışmaktadır.
Danışanlarına İngilizce ve Türkçe olarak:
Sağlıklı kilo alma, Sağlıklı kilo verme, Hamile ve bebek beslenmesi, Çocuk Beslenmesi, Kronik hastalıklarda beslenme, Yeme bozuklukları, Sporcu beslenmesi, Gibi alanlarda hizmet verip takiplerini yapmaktadır.

SELİN YILDIRIM

Psikolojik Danışman

berfin.jpeg

2006 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmustur.4 yıl özel okullarda danışman olarak çalıştıktan sonra aldığı eğitimlerle birlikte aile danışmanı ve cinsel terapist olarak çalışmaya başlamıştır.
Uzmanımız özellikle travmatik geçmis yaşantıları olan danışanların ileriki yaslarında karşilastiklari problemler ve evlilik problemleri üzerinde çalışmaktadir.Bu bağlamda bakıldığında: Değersizlik ve yetersizlik sorunlari,bağlanma problemleri,kaygı ve panik bozukluklar,özgüven problemleri,iletisim problemleri,cinsel problemler ve aldatma sorunlari üzerinde danışanlarıyla seanslar yapmaktadır.Terapilerinde psikodinamik yaklaşımı kullanarak bilinçalti düzenlemeleri için danisanlarıyla çalışmalar yapmakta ve gerektiğinde diğer terapi kuramlarını da eklektik olarak danışanın yararına olacak şekilde kullanmaktadır. Ayrıca EFT tekniğini kullanarak danışanların kısa sürede daha hızlı mesafe katetmeleri de sağlanmaktadır.
Aldığı Eğitimler:
Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Cinsel Terapi, EFT (Duyguları Özgürleştirme Tekniği)

SENA GERGERLİOĞLU

Psikolojik Danışman & ThetaHealing

berfin.jpeg

2018 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Sena Gergerlioğlu bireysel danışmanlıklarına başlamıştır. Alzheimer merkezleri, yetimhaneler ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj yapmıştır. Aiesec dünya liderler organizasyonuna katılmış yurtdışında gönüllü danışman olmuştur.
Çocukların dünyasına ilgi duyan Sena Gergerlioğlu oyunun iyileştirici gücünü daha iyi anlamak ve çocuklarla etkili iletişim kurmak için oyun terapisi eğitimini tamamlamış ve psikodrama ve oyun terapisi üzerinde staj yapmıştır.
Beynin algı ve kodlamalarının duygular üzerinde, duyguların ise hayat döngüleri üzerindeki etkisini araştırmış bu bağlamda bilinçaltı şifa tekniği olan ThetaHealing eğitimi almış ve olumlu ve olumsuz bilinçaltı kodlarının hayat döngülerini nasıl şekillendirdiğini keşfetmiştir.
Danışmanlıklarında travmalara odaklanmakta ve bu travmalardan kalan korku kızgınlık ve kırgınlıkların ThetaHealing yöntemi ile çözümlenip iyileşmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bilişsel davranışçı terapiyi seanslarında kullanmaktadır.
Amacı içerisinden çıkılamayan korku kızgınlık ve kırgınlık gibi duyguların çözümlenip dönüştürülmesini ve danışanların kendi potansiyellerini açığa çıkarmalarını sağlamaktır.

TUBA ÖZKUL

Öğrenci Koçu & ThetaHealing

berfin.jpeg

Belçika'da okuduğu öğretmenlik bölümünden sonra danışmanlık ve koçluk alanında aldığı eğitimlerle ortaokul ve lise dönemi çocuklara eğitim danışmanlığı ve öğrenci koçluğu yapmaya başlamıştır. Seanslarını Fransızca ve İngilizce yapan uzmanımız aynı zamanda yetişkinlerle ThetaHealing çalışmaktadır.

YELİZ AKARCA

Pedagog & Aile Danışmanı

berfin.jpeg

Hogeschool van Amsterdam Pedagoji lisans mezunu olan Yeliz Akarca meslek hayatına aldığı Aile Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Hızlı Okuma Eğitmenliği gibi eğitimlerle devam etmiştir. Şuan bir okulda koçluk yapmaya devam etmekte olan uzmanımız uzun yıllardır öğrenciler ve okullarla çalışmakta ve bu konuda ailelere de danışmanlık vermektedir. Kendisi aynı zamanda ileri seviye Thetahealing eğitimlerini tamamlamıştır ve Thetahealing uygulayıcısıdır. Halihazırda ailelere ve öğretmenlere eğitimler vermekte, ailelerin ve öğrencilerin yaşadığı öğrenme güçlükleri, eğitim sorunları gibi çeşitli konularda ise çalışmalarını sürdürmekte ve bu konularda ailelere destek olmaktadır.

İNCİ YILDIZ

Eğitmen & Psikolog

berfin.jpeg

Psikoloji bölümüne olan ilgisi üzerine 2. lisans olarak psikoloji bölümünü Amerikan Üniversitesi'nde tamamlayan İnci Yıldız, çok çeşitli alanlarda aldığı eğitimler sonrasında meslek hayatına bireysel terapiden ziyade eğitmen olarak devam etmeye karar vermiştir. Kendisini geliştirme yolunda hala ilerlerlemeye devam eden uzmanımız bilişsel davranışçı terapi, EMDR ve sanat ve masal terapilerini aktif olarak kullanmaktadır.

Şu anda 22 alanda sertifikalı eğitimler veren İnci Yıldız çalışmalarına Arem'de devam etmektedir. Verdiği eğitimlerden bazıları profesyonel yaşam koçluğu, sanat terapisi, oyun terapisi, NLP ve EFT olarak sıralanabilir.

İSMAİL COŞKUN

Özel Eğitim Uzmanı

berfin.jpeg

Özel eğitim uzmanı olan İsmail Coşkun yüksek lisans tez aşamasında olduğu Lefke Avrupa Üniversitesi'nde Özel Eğitim Öğretmenliği lisans mezunudur. Eğitim hayatıyla doğrultulu olarak disleksi, diskalkuli, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan bireylerle çalışmaktadır.
Kendisi aynı zamanda kurucu müdürü olduğu Sevgi Öğretmenleri'nde 3 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Bu konuda ailelere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme odaklı seminer ve eğitimler düzenlemesinin dışında çocuklarla bu bozuklukların nasıl yönetilmesi gerektiği üzerine çalışmalar yürütmektedir.

ŞÜKRİYE BAŞAK

Aile Danışmanı & Eğitim Koçu

berfin.jpeg

Eğitim hayatını Belçika'da tamalayan Şükriye Başak eğitmen olarak çalıştığı uzun yıllar boyunca edindiği tecrübeleri sonucunda gençlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluk ve insanların hayatına dokunarak tecrübelerini aktarmanın etkilerini görmesiyle bu alanda bir kariyer planı seçmiştir. Alanda aldığı çeşitli eğitimlerle tecrübelerini destekleyerek koçluk ve danışmanlık hizmetleri vermeye başlamıştır.Uzun zaman önce Avrupa’ya yerleşen Şükriye Başak 38 yıllık evliliği ve 3 çocuğuyla da deneyimlediği Avrupa’daki Türkler’in yaşadığı sıkıntılara hakimiyeti ile aile danışmanlığı, öğrenci koçluğu, evlilik öncesi ve sonrası süreçlerinde verdiği desteklerle çalışmalarına Arem’de devam etmektedir.